کارتریج (4) : کارتریج ها معمولا به راحتی قابل شارژ هستند شارژی کاران کارتریج این وظیفه را بر عهده دارند کارتریج را که شارژ میکنند باید درصد تونر آن بالا باشد و مصرف کننده باید راضی از شارژ کارتریج باشد.

کارتریج های لیزری دارای برند ها و شرکت های مختلف میباشند یکی از بهترین و مهم ترین شرکت ها در تولید این کارتریج ها شرکت اچ پی میباشد شرکت اچ پی از نظر تولید کارتریج کیفیت بالا دارای شهرت زیادی است.البته چند سالی است که شرکت اچ پی دست به تولید لوازم زیادی زده است مانند لپ تاپ,فلش و... که تخصص بالا و خوبی در این راه پیدا کرده است یکی از مهمترین رکن های انتخاب کارتریج لیزری بستگی به میزان مصرف فرد نیز دارد.

برندها و شرکت های معتبر دیگری هستند که کارتریج لیزری نیز بسیار خوب تولید میکنند و در این راه خیلی موفق هستند.بهترین گزینه به انتخاب سلیقه ی فرد میباشد که مصرف کننده نیز به راحتی میتواند با توجه به نوع مصرف خود نیز کارتریج و پرینتر خود را انتخاب کند.

در  برخی از شرکت های و ادارات دولتی در ایران موظف هستند از کارتریج ایرانی نیز استفاده کنند و از این رو استفاده از کارتریج ایرانی نیز بالا میرود.شرکت اچ پی گالری نیز در تولید کارتریج ایرانی نیز بسیار موفق بوده و توانسته بسیار عالی در این زمینه کار کند.

در برخی از شرکت های کوچک از پرینتر ها و کارتریج های لیزری تک کاره نیز استفاده میکنند.بسیاری از شرکت ها تعداد پرینت آ نها نیز کم میباشد و در برخی از شرکت ها پرینت آنها نیز زیاد میباشد و همه این ها بستگی به خود فرد دارد که به چه میزان از یک پرینتر و کارتریج نیز میتوان د استفاده کند.

کارتریج های لیزری نیز در فروشگاه ها به یک قیمت نیز فروخته نمیشود و در هر فروشگاه ممکن است قیمت ها مختلف باشد.

شرکت اچ پی گالری توزیع کننده انواع پرینتر , کارتریج ,رول فکس,کارتریج ایرانی (شوقی),اسکنر,فکس,ملزومات اداری و خدماتی همچون شارژ کارتریج و تعمیرات پرینتر را نیز انجام میدهد