کارتریج تونر مشکی : کارتریج تونر های مشکی به دسته های مختلفی نیز تقسیم میشود.کارتریج لیزری مشکی کارتریج جوهرافشان.

با انتخاب این پرینتر دیگر نیازی نیست برای هر کار دستگاه جدا را خریداری کرد مثلا برای فکس یا کپی و یا اسکنر به راحتی همه ی این ها در یک پرینتر قرار گرفته است و فرد به راحتی میتواند که هر کاری که دارد در پرینتر لیزری چند کاره خود انجام دهند.

امروزه بسیاری از مصرف کنندگان از پرینتر لیزری اچ پی مصرف میکنند و میتوان گفت شرکت اچ پی از شرکت های دیگر نیز جلوتر است زیرا با تولید کردن پرینتر خیلی جلوتر از شرکت ها و برندهای دیگر نیز هست.ولی نکته ای بزرگ در اینجا نهفته است با بالا رفتن و بهتر شدن شرکت اچ پی پرینتر های این شرکت نیز قیمتش افزایش یافت و بسیاری از مردم برای خرید پرینتر به شرکت های رقیب اچ پی رو آوردند و پرینتر های خود را نیز از شرکت های دیگر گرفتند شرکت هایی که میتوان مثال زد مانند کانن,سامسونگ,ریکو و... هست.شرکت ریکو با تولید کردن پرینتر های خوب و البته پایین قیمت رقابت بزرگ و عجیبی را با شرکت اچ پی شکل داده است.این شرکت میتوان گفت از نظر کیفیتی نیز خیلی خوب کار کرده است.ولی متاسفانه بسیاری از مصرف کنندگان خیلی دیر به یک شرکت که محصولی جدید را تولید میکند اعتماد میکنند.

بسیاری از پرینتر هایی که در خانه نیز استفاده میشود جوهر افشان نیز میباشد و مصرف کننده نیز برای این که مصرفش با پرینتر پاین است رو به پرینترجوهر افشان میآورند و بسیاری از کارهای خود را نیز با پرینتر جوهر افشان نیز انجام میدهند کارهایی مانند چاپ عکس و پرینت متن.

شرکت اچ پی گالری توزیع کننده انواع پرینترکارتریج ,رول فکس,کارتریج ایرانی (شوقی),اسکنر,فکس,ملزومات اداری و خدماتی همچون شارژ کارتریج و تعمیرات پرینتر را نیز انجام میدهد.