کارتریج های پر مصرف : در ایران نیز شرکت هایی مانند اچ پی,کانن و... نیز کارتریج های پری مصرف نیز تولید میکنند و بسیار نیز موفق بوده اند.

کارتریج های لیزری دارای برند ها و شرکت های مختلف میباشند یکی از بهترین و مهم ترین شرکت ها در تولید این کارتریج ها شرکت اچ پی میباشد شرکت اچ پی از نظر تولید کارتریج کیفیت بالا دارای شهرت زیادی است.البته چند سالی است که شرکت اچ پی دست به تولید لوازم زیادی زده است مانند لپ تاپ,فلش و... که تخصص بالا و خوبی در این راه پیدا کرده است یکی از مهمترین رکن های انتخاب کارتریج لیزری بستگی به میزان مصرف فرد نیز دارد.

امروزه بسیاری از مصرف کنندگان از پرینتر لیزری اچ پی مصرف میکنند و میتوان گفت شرکت اچ پی از شرکت های دیگر نیز جلوتر است زیرا با تولید کردن پرینتر خیلی جلوتر از شرکت ها و برندهای دیگر نیز هست.ولی نکته ای بزرگ در اینجا نهفته است با بالا رفتن و بهتر شدن شرکت اچ پی پرینتر های این شرکت نیز قیمتش افزایش یافت و بسیاری از مردم برای خرید پرینتر به شرکت های رقیب اچ پی رو آوردند و پرینتر های خود را نیز از شرکت های دیگر گرفتند شرکت هایی که میتوان مثال زد مانند کانن,سامسونگ,ریکو و... هست.شرکت ریکو با تولید کردن پرینتر های خوب و البته پایین قیمت رقابت بزرگ و عجیبی را با شرکت اچ پی شکل داده است.این شرکت میتوان گفت از نظر کیفیتی نیز خیلی خوب کار کرده است.ولی متاسفانه بسیاری از مصرف کنندگان خیلی دیر به یک شرکت که محصولی جدید را تولید میکند اعتماد میکنند.

کارتریج لیزری اچ پی امروزه بسیار طرفدارانه زیادی پیدا کرده و بسیاری از شرکت ها و مصرف کنندگان بیشترین خرید را از کارتریج لیزری اچ پی دارند که یکی از پر طرفدار ترین کارتریج ها نیز کارتریج اچ پی  85a CE285A میباشد.

کارتریج های پر طرفداره دیگری همچون 49a و 53a نیز میباشد ولی در این چند ساله طرفداره این کارتریج بالاتر رفته است و بسیار فروش زیادی نیز داشته است