کارتریج و پرینترهای لیزری : از لحاظ اقتصادی با بالا رفتن مصرف پرینتر نیز قیمت کارتریج هم بالا رفت تا جایی که مصرف کنندگان به جای خرید یک کارتریج بعد از چند بار شارژ شدن دیگر یک کارتریج را دوباره خریداری نمی کنند و به شارژ کردن چند باره ی آن کارتریج می پردازند این کار نیز موجب از بین رفتن و خراب شدن کارتریج و پرینتر می شود و کیفیت پرینتر و چاپ و پرینت نیز پایین خواهد آمد.

کارتریج های لیزری دارای برند ها و شرکت های مختلف میباشند یکی از بهترین و مهم ترین شرکت ها در تولید این کارتریج ها شرکت اچ پی میباشد شرکت اچ پی از نظر تولید کارتریج کیفیت بالا دارای شهرت زیادی است.البته چند سالی است که شرکت اچ پی دست به تولید لوازم زیادی زده است مانند لپ تاپ,فلش و... که تخصص بالا و خوبی در این راه پیدا کرده است یکی از مهمترین رکن های انتخاب کارتریج لیزری بستگی به میزان مصرف فرد نیز دارد.

در برخی از شرکت های کوچک از پرینتر ها و کارتریج های لیزری تک کاره نیز استفاده میکنند.بسیاری از شرکت ها تعداد پرینت آ نها نیز کم میباشد و در برخی از شرکت ها پرینت آنها نیز زیاد میباشد و همه این ها بستگی به خود فرد دارد که به چه میزان از یک پرینتر و کارتریج نیز میتوان د استفاده کند.

امروزه بسیاری از مصرف کنندگان از پرینتر لیزری اچ پی مصرف میکنند و میتوان گفت شرکت اچ پی از شرکت های دیگر نیز جلوتر است زیرا با تولید کردن پرینتر خیلی جلوتر از شرکت ها و برندهای دیگر نیز هست.ولی نکته ای بزرگ در اینجا نهفته است با بالا رفتن و بهتر شدن شرکت اچ پی پرینتر های این شرکت نیز قیمتش افزایش یافت و بسیاری از مردم برای خرید پرینتر به شرکت های رقیب اچ پی رو آوردند و پرینتر های خود را نیز از شرکت های دیگر گرفتند شرکت هایی که میتوان مثال زد مانند کانن,سامسونگ,ریکو و... هست.شرکت ریکو با تولید کردن پرینتر های خوب و البته پایین قیمت رقابت بزرگ و عجیبی را با شرکت اچ پی شکل داده است.این شرکت میتوان گفت از نظر کیفیتی نیز خیلی خوب کار کرده است.ولی متاسفانه بسیاری از مصرف کنندگان خیلی دیر به یک شرکت که محصولی جدید را تولید میکند اعتماد میکنند.