فناوری ePrint چیست؟

بر خلاف تصور عامه و آنچه که در بازار فروش ماشین‌های اداری در مورد این تکنولوژی مطرح می‌شود، ePrint نه تنها بر اساس (ارتباط بی‌سیم) Wireless Communication نبوده، بلکه بر پایه‌ی (رایانش ابری)   Cloud Computing  طراحی شده‌است.

eprint

این فناوری در سال 2010 توسط شرکت اچ پی ابداع شده و تا به حال مدل‌های بسیاری از پرینترهای اچ پی به آن مجهز شده‌اند. هدف اولیه‌ی سیستم ePrint «چاپ از راه دور» یا چاپ مستقیم است که شامل چاپ از طریق دستگاه‌هایی مانند اسمارت‌فون،‌ تبلت و یا دوربین، بدون نیاز به کامپیوتر و یا نصب نرم‌افزار درایور، می شود.

این ایده برای پیشبرد هدف اصلی مناسب به نظر آمده و به عنوان پایه‌ی اولیه‌ی ePrint انتخاب شد. در گام بعد یک ترمینال دریافت ایمیل طراحی شد که هر پرینتر مجهز به این سیستم، می‌بایست در این ترمینال ثبت‌نام شود. حال کافیست آدرس ایمیل اختصاص یافته به پرینتر خود را یادداشت کرده و هنگام استفاده از آن، اسناد و تصاویر خود را به این آدرس ارسال نمایید.

پرینترهای مجهز به ای پرینت حتماً باید توانایی اتصال به شبکه‌ی اینترنت را داشته باشند که از طریق پورت اترنت و یا وایرلس مهیا می‌شود. با برقراری ارتباط با اینترنت، پرینتر به طور خودکار فایل‌های دریافتی توسط ایمیل انحصاری خود را دانلود کرده و آن را چاپ می‌نماید.

به این ترتیب با نصب نرم‌افزار یک ایمیل مشخص را به برنامه‌ی HP ePrint معرفی کرده و پس از ارسال درخواست تأیید به صندوق ایمیلتان آن را تأیید می کنید. سپس باید آدرس ایمیل پرینتر و یا پرینترهای HP‌ در برنامه ذخیره‌ شود.

سپس برای چاپ عکس‌ها،‌ اسناد و به طور کلی فایل‌های خود می‌توانید از طریق منوی Share یا همان اشتراک گذاری، نرم‌افزار HP ePrint را انتخاب کنید. پس از انتخاب پرینتر و انتخاب گزینه‌ی Print فایل از طریق ایمیل شخصی شما به آدرس ایمیل پرینتر در هر جای دنیا ارسال می‌شود. چند لحظه انتظار کافیست تا چاپ سریع از راه دور انجام شود.

eprint-hp