به اشتراک‌گذاری پرینتر در ویندوز

برای به اشتراک‌گذاشتن فایل‌ها و پرینتر در ویندوز، به کنترل پنل، بخش Network and Sharing Center مراجعه کنید.

گزینه Change Advanced Sharing Settings را کلیک و File and Print Sharing را فعال کنید.

سیستم عامل‌های مک و لینوکس قابلیت اتصال به Homegroup را ندارد و نمی تواند از ویژگی‌های پیشرفته ویندوز استفاده کند، به‌همین دلیل باید از روش قدیمی اشتراک‌ گذاری پرینتر استفاده کرد.


از کنترل‌ پنل Devices and Printers را انتخاب کنید. در لیست، روی پرینتری که میخواهید اشتراک گذاشته شود راست کلیک و Printer Properties را انتخاب کنید.


از سربرگ Sharing تیک گزینه Share This Printer را فعال و نامی را برای پرینتر وارد کنید. همچنین این گزینه را در زمان نصب پرینتر می توان فعال کرد.

اشتراک گذاری پرینتر بین ویندوز و مک

دسترسی به پرینتر اشتراک گذاشته شده در ویندوز
از طریق بخش Network می توانید به کامپیوترهای موجود در شبکه دسترسی داشته باشید.


می توانید از گزینه Add a Printer در Devices and Printers، برای مشاهده پرینترهای موجود در شبکه نیز استفاده کنید.


برای نصب پرینتری که از سیستم مک به اشتراک گذاشته‌اید، باید نرم‌افزار Bonjour Print Services for Windows را در ویندوز نصب کنید.

به اشتراک گذاری پرینتر در سیستم‌عامل مک
سیستم‌عامل مک روش استانداردی برای به اشتراک گذاری پرینتر ندارد. بنابراین برای اشتراک گذاشتن پرینتر، به پروتکل Bonjour نیاز است. در ویندوز به نرم‌افزار خاص این پروتکل برای اضافه کردن پرینتر نیاز است.

از منوی Apple گزینه System Preferences و بعد Printers and Scanners را انتخاب کنید. پرینتری که می خواهید اشتراک گذاشته شود را انتخاب و گزینه Share this Printer on the Network را فعال کنید.


Sharing Preferences را کلیک و از فعال بودن سرویس Printer Sharing مطمئن شوید.

 


دسترسی به پرینتر اشتراک گذاشته شده در مک
از پنجره Printers & Scanners گزینه «+» را انتخاب و Add Printer or Scanner را کلیک کنید. همچنین میتوانید از هر برنامه‌ای که پنجره Print دارد، پرینتر مورد نظر خود را اضافه کنید.


روی آیکون Windows کلیک و ورک‌ گروپ مربوط به ویندوز را انتخاب و پرینتری که در ویندوز به اشتراک گذاشته بودید را به لیست اضافه کنید.

اشتراک گذاری پرینتر بین ویندوز و مک