فیوزینگ چه کاری انجام می دهد ؟

فیوزینگ قسمتی از پرینتر است که در واقع وظیفه ی آن این است تونر را بر روی کاغذ ذوب می کند . دیگر قطعه ای که در پرینتر بسیار پر فروش است فیوزینگ است . یکی از ایرادات چاپی که ممکن است شما به آن بر بخورید فیوزینگ است . در گذشته فیوزینگ ها از یک لامپ خیلی گرم و پرس رولر تشکیل شده بود . ولی الان به جای لامپ از یک المنت گرم کننده تشکیل شده است .

فیوزینگ چیست و چه کاری انجام می دهد؟

در برخی از چاپگرها و دستگاه های کپی هشدار تعویض فیوزینگ را می دهد و شما این را متوجه می شوید که پرینتر یا دستگاه کپی شما نیاز به تعویض فیوزینگ دارد . از دیگر نشانه هایی که باعث می شود بدانید فیوزینگ شما دچار مشکل است خطوطی است که روی پرینت کاغذ مشاهده می کنید .

در واقع تعویض فیوزینگ یک کار بسیار سخت و دشوار است که بهتر است شما آن را به متخصص پرینتر بسپارید تا بدون هیچ مشکلی آن را بر روی چاپگر و یا دستگاه کپی شما نصب کند . از دیگر عواملی که باید خیلی به آن دقت کنید آن است که فرد متخصص از قطعات نا مرغوب بر روی پرینتر شما استفاده نکند . زیرا این کار باعث از بین رفتن پرینتر شما به تدریج می شود . ولی این نیست که شما فکر کنید خود نمی توانید فیوزینگ خود را تعویض کنید . شما میتوانید انجام دهید ولی به دلیل ریز کاری هایی در نصب فیوزینگ بهتر است آن را به تکنسین این کار بسپارید .

فیوزینگ

نکته ی بسیار جالبی که باید در مورد پرینت کاغذ بدانید این است که درام به اندازهی دقیق تونر را برای هر متن یا تصویر در خود دارد و تونر را هنگام چاپ بر روی کاغذ می پاچد و پس از آن حالا نوبت فیوزینگ است که این تونر را حرارت داده و بر روی کاغذ حک کند . در واقع می توان گفت کار اصلی چاپ بر روی کاغذ را فیوزینگ انجام می دهد .

فروشگاه اچ پی گالری