نحوه صحیح تمیز کردن پرینتر یا چاپگر :

تمیز کردن پرینتر یکی از مهمترین عامل های طول عمر بالای پرینتر است . شما برای این که پرینتری سالم و تمیز داشته باشید نیزا است بسیار روی آن حساس باشید . پرینتر هم مانند وسایل دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اگر دقت کنید در همه کارها تقریبا از پرینتر استفاده می شود . مدل های پرینتر مختلف است و گاهی می توان گفت نگه داشتن پرینتر جوهر افشان از پرینتر لیزری سخت تر است زیرا وقتی از این پرینتر در مدت کمی استفاده نشود باعث خشک شدن جوهر آن می شود . اولین نکته در نگهداری پرینتر تمیز نگه داشتن و دومین نکته استفاده نکردن از کارتریج های نامرغوب و قطعات روی پرینتر است . خیلی از ما هنگام خریدن کارتریج برای پرینتر خود هیچ دقتی نمی کنیم ولی استفاده از قطعات نامرغوب روی پرینتر باعث تخرب آن در دراز مدت می شود .

تمیز کردن پرینتر

یکی از مهمترین کارهایی که شما باید مطمئن شوید پرینتری با کیفیتی خوب دارید تمیز کردن شیشه و کاور سند است . خود این موضوع باعث می شود لکه ای از ناحیه شیشه در حال اسکن به کاغذ منتقل نگردد . برای پاک کردن این شیشه شما می توانید از پارچه تمیز و بدون پرز و با کمی محلول استفاده کنید .

تمیز کردن بیرون دستگاه نیز از دیگر نکاتی است که باید بسیار به آن دقت کرد . از قسمت های مهمی که می توانید آن را تمیز کنید صفحه نمایش و کنترل پنل است که آن را هم میتوانید با پارچه ی نرم و بدون پرز تمیز کنید .

دقت داشته باشید رولر فیدر سند کثیفی های زیادی را به خود جذب می کند و لازم است که شما حداقل ماهی یک بار آن را تمیز کرده تا دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد .

تمیز کردن پرینتر

مرحله ی آخری که در تمیز کردن پرینتر باید به آن توجه داشته باشید تمیز کردن لنزهای سر پرینت است .زیرا این قسمت از پرینتر بسیار حساس است .

 به یاد داشته باشید هیچکدام از مراحل تمیز کردن را در حال کارکرد پرینتر انجام ندهید زیرا به دستگاه آسیب می رسد .

فروشگاه اچ پی گالری