فیوزینگ چیست و چه کارایی ای دارد؟

فیوزینگ قطعه ای است که در پرینتر و یا دستگاه کپی قرار دارد و کارایی خیلی مهمی نیز دارد . اما نکته ای مهم که در فیلم فیوزینگ قرار دارد این است که شاید شما به این مورد بر خورده باشید که بعد از بیرون آمدن کاغذ از پرینتر و یا دستگاه کپی کاغذ داغ باشد . این دلیل همان فیوزینگ است که که کاغذ از زیر آن می گذرد .

در گذشته فیوزینگ ها از یک لامپگرم کننده و بجای رولر تفلون شده و پرس رولر تشکیل شده بودند والان یک المنت گرم کننده جای لامپ را گرفته است . شاید جالب باشد بدانید که درام بسیار دقیق و به اندازه برای هر متن و تصویر تونر را بر روی کاغذ میپاچد و پس از درام نوبت فیلم فیوزینگ است که حرارت دیده و بر روی کاغذ نیز حک شود و در آخر هم به وسیله ی غلطکی کوچک خلرج می شود . سوالی ممکن است در ذهن ما ایجاد شود و این که گرمای فیوزینگ باعث آتش نمی شود ؟ باید گفت خیر زیرا سرعت در آن آنقدر زیاد است که باعث جرقه و آتش نمی شود .

فیوزینگ پرینتر

ممکن است فیوزینگ دستگاه شما آسیب ببیند حال باید چه کرد ؟

در واقع در بعضی از دستگاه های کپی و پرینتر آلارم تعویض فیوزینگ را می دهند و شما با دیدن این هشدار حتما باید آن را تعویض کرده و به بهترین تعمیرکار پرینتر سپرده تا بتوانید پرینتر خود را تعمیر کنید . استفاده از قطعات نو در پرینتر یکی از مهمترین معیار های تعمیر پرینتر است . زیرا استفاده از قطعات کهنه و نامرغوب به پرینتر شما آسیب زده و بسیار می تواند هزینه های بالاتری را برای شما رقم میزند . پس توصیه ی ما به شما اسن است که حتما برای تعمیر پرینتر خود به مراکز معتبر و به افراد ماهر اعتماد کنید .

فیوزینگ