آموزش نحوه اتصال پرینتر وایرلس به ویندوز 7 و 8 از طریق وای فای:

امروزه پرینترها و چاپگرها در انواع مختلف و با قابلیت های گوناگونی تولید می شوند. یکی از این قابلیت های پرینترهای امروزه قابلیت اتصال به کامپیوتر و دستگاه های مختلف از طریق وای فای یا تکنولوژی وایرلس می باشد. برخی از پرینترها تکنولوژی وایرلس دارند و برای اتصال به کامپیوتر نیازی به کابل ندارند و این تکنولوژی کار با پرینترها را راحت تر کرده است. برای انجام اتصال از این طریق، پرینترها وسیله ای درون خود به نا گیرنده وای فای دارند که اجازه می دهد تا فایل های ارسالی به پرینتر با سرعت و عملکرد عالی دریافت شود. برای انجام این اتصال، دستگاه کامپیور شما نیز باید قابلیت اتصال از طریق وای فای را نیز داشته باشد. اتصال بین کامپیوتر و پرینتر حداکثر تا یک فاصله مشخصی انجام می گیرد و اگر دورتر از هم قرار بگیرند، اتصل آن ها قطع می شود. با استفاده از این تکنولوژی می توان چندین دستگاه کامپیوتر مختلف را به یک پرینتر متصل کرد.

آموزش نحوه اتصال پرینتر وایرلس به ویندوز 7 و 8 از طریق وای فای

در این مقاله قصد داریم تا نحوه اتصال پرینتر و کامپیوتر دارای ویندوز 7 و 8 را از طریق وای فای و وایرلس به طور کامل معرفی کنیم. برای انجام اتصال کامل و بدون مشکل، مراحل زکر شده در زیر را به طور کامل و دقیق دنبال کنید.

1- مرحله اول:

در ابتدا پرینتر خود را باید برای اتصال به کامپیوتر آماده کنید. پرینتر خود را به منبع برق متصل کنید و دکمه استارت آن را بزنید. به پرینتر خود 2 الی 3 دقیق فرصت دهید تا گرم شده و آماده پرینت شود. بر روی پرینترهای دارای قابلیت اتصال از طریق وایرلس، یک دکمه برای روشن و خاموش کردن وای فای قرار دارد. با روشن کردن وای فای می توان به دستگاه های دیگر اجازه داد تا به پرینتر مورد نظر وصل شد. باید ابتدا دکمه وای فای را زده و گیرنده وای فای پرینتر خود را روشن کنید. در تصویر زیر دکمه روشن کردن وای فای پرینتر ریکو مدل 212 را مشاهده می کنید.

آموزش نحوه اتصال پرینتر وایرلس به ویندوز 7 و 8 از طریق وای فای

2- مرحله دوم:

در این مرحله باید از طریق کنترل پنل (Control Panel) ویندوز 7 و یا 8 خود وارد منو Hardware and Sound شوید. با این کار با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه می شوید.

آموزش نحوه اتصال پرینتر وایرلس به ویندوز 7 و 8 از طریق وای فای

همانند تصویر زیر بر روی دکمه Advanced printer setup کلیک می کنیم و منتظر می مانیم تا پرینترهای موجود در اطراف ما را پیدا کند. پس از یافتن تمامی پرینترها، پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه Next را انتخاب می کنیم.

آموزش نحوه اتصال پرینتر وایرلس به ویندوز 7 و 8 از طریق وای فای

حال در صفحه باز شده، برند و مدل پرینتر خود را انتخاب می کنیم تا درایور مناسب پرینتر را پیدا کرده و نصب شود. دقت داشته باشید تا درایور درست را انتخاب کنید تا به مشکل نخورید. همچنین در حین نصب درایور و پرینتر، باید کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشد.

آموزش نحوه اتصال پرینتر وایرلس به ویندوز 7 و 8 از طریق وای فای

در آخر اگر تمایل داشتید پرینتر نصب شده و متصل شده را به عنوان پرینتر پیش فرض قرار دهید و در آخر دکمه Finish را بزنید. اگر تماید دارید که اتمینان حاصل کنید که پرینتر به درستی وصل شده است یا نه، می توایند دکمه Print a test page را بزنید تا یک برگه نمونه از کامپیوتر شما به پرینتر ارسال شده و پرینت گردد.

آموزش نحوه اتصال پرینتر وایرلس به ویندوز 7 و 8 از طریق وای فای

اتصال پرینتر و کامپیوتر از طریق تکنولوژی وایرلس به اتمام رسیده و شما می توانید به پرینت و چاپ کردن فایل های خود بپردازید. اگر تمامی مراحل فوق را به درستی انجام دهید، بدون مشکل سیستم شما متصل خواهد شد. در صورتی که نصب پرینتر شما با مشکل موجه شده است، می توانید با کارشناسان ما از طریق چت ارتباط برقرار نمایید.